mara logo 2012

Deutsch (DE-CH-AT)GreekEnglish (United Kingdom)

Οστεοπαθητική

osteopathitiki



Νοέμβριος 2012 - Έναρξη σπουδών πενταετούς φοίτησης για το πτυχίο της Οστεοπαθητικής στην Αθήνα.


 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Μαθημάτων - Σεμιναρίων του 2ου έτους 2015-2016

 

OSTEO 25: Embryology 23 – 25 Οκτωβρίου 2015 Prof. Dr. Jaap van der Wal (Hotel OSCAR)

 

OSTEO 26: Strain, Counterstrain 27 – 29 Νοεμβρίου 2015 Prof. Dr. John Glover (Hotel OSCAR)

 

OSTEO 27: Fascia 17 – 20 Δεκεμβρίου 2015 Dr. Paolo Tozzi (Hotel OSCAR)

 

OSTEO 28: Structural Integration 29 – 31 Ιανουαρίου 2016 Jonas Broome (αίθουσα “epimorfosis”)

 

OSTEO 29: Methodology 20 – 21 Φεβρουαρίου 2016 Costas Kypriotis (αίθουσα “epimorfosis”)

 

OSTEO 30: Cranial IV 04 – 06 Μαρτίου 2016 Torsten Liem (Hotel OSCAR)

 

OSTEO 31: Paediatrics 15 – 17 Απριλίου 2016 Christina Lenz (αίθουσα “epimorfosis”)

 

OSTEO 32: Visceral IV 10 – 12 Ιουνίου 2016 Richard Twining (αίθουσα “epimorfosis”)


 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Μαθημάτων - Σεμιναρίων του 2ου έτους 2014-2015

OSTEO 17: BLT 10 – 12 Οκτωβρίου 2014 Michael Vittoria (αίθουσα “epimorfosis”)

OSTEO 18: Clinical methods 7 – 9 Νοεμβρίου 2014 Mary-Lou Seyen (Hotel OSCAR)

Αναπλήρωση της 1ης μέρας του OSTEO 11 14 Νοεμβρίου 2014 (αίθουσα “epimorfosis”)

Εξετάσεις του 2ου έτους 15 - 16 Νοεμβρίου 2014 (αίθουσα “epimorfosis”)

OSTEO 19: Upper extremities 9 – 11 Ιανουαρίου 2015 Nico Tanguy (αίθουσα “epimorfosis”)

OSTEO 20: Cranial ΙΙΙ 13 – 15 Φεβρουαρίου 2015 Judith Weisz (αίθουσα “epimorfosis”)

OSTEO 21: Biomechanics III 20 – 22 Μαρτίου Prof. Klein (αίθουσα “epimorfosis”)

OSTEO 22: Visceral ΙΙΙ 17 – 19 Απριλίου 2015 Richard Twining (Hotel OSCAR)

OSTEO 23: Cervical Spine 29 – 31 Μαίου 2015 Yves Waldburger (αίθουσα “epimorfosis”)

OSTEO 24: Ortho-Radio-Neuro 19 – 21 Ιουνίου 2015 Dr. Theodosios Koukoubis & Kostas Filippopolitis  (course room “epimorfosis”)

 

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Μαθημάτων - Σεμιναρίων του 2ου έτους 2013-2014

01.-03.11.13 Lumbar Spine (Jerry Draper-Rodi)

06.-08.12.13 Structural Techniques (Ευάγγελος Σκοτινιώτης)

25.-26.01.14 Thorax (Giovanni Ruocco)

14.-16.02.14 Palpation (Volker Och)

07.-09.03.14 ANS (Nick Marcer)

28.-30.03.14 Cranial 2 (Volker Och)

02.-04.05.14 Visceral 2 (Richard Twining)

06.-08.06.14 Biomechanics 2 (Peter Sommerfeld)

30.06.14 Shadowing

07.07.14 Shadowing

08.09.14 Shadowing



ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Μαθημάτων - Σεμιναρίων του 1ου έτους 2012-2013

15.-18.11.12 Biomechanics 1/ Knee  (Peter Sommerfeld)

14.-16.12.12 Visceral 1 (Richard Twining)

25.-27.01.13 History & Philosophy (Walter McKone)

16.-17.02.13 Knee (Ευάγγελος Σκοτινιώτης)

04.03.13 Shadowing

11.03.13 Shadowing

22.-24.03.13 GOT & Hip (Nick Marcer)

01.04.13 Shadowing

13.-15.04.13 Cranial 1 (Torsten Liem)

17.-19.05.13 Foot & Ankle (Nicolas Tanguy)

14.-16.06.13 Pelvis & Sacrum (Χριστοδουλάρης Λεωνίδας)

 

www.osteopathie-schule.de/de/start

www.epimorfosis.gr/article.asp?code=148

Επικοινωνία

info@physiotherapy-stoupa.gr

Mob. +30 6945237760

Στούπα Λεύκτρου

Μεσσηνία 24024

Ελλάδα